Czym jest piramida gęstości? W jaki sposób za pomocą zwykłej nitki wyciągnąć z pojemnika kostki lodu? Wrocławskie Hydropolis zaprasza do wspólnej zabawy podczas trwających ferii. Hydropolis to jedyne w swoim rodzaju centrum wiedzy o wodzie. Pełne multimediów i interaktywnych instalacji, wybrane w plebiscycie National Geographic Traveler jednym z 7 nowych cudów Polski. W ubiegłym roku miejsce to odwiedziło aż 280 tys. osób. Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych – każda z nich opisuje „substancję życia” z innej, fascynującej perspektywy. Hydropolis mieści się w zabytkowym podziemnym zbiorniku wody czystej, wybudowanym jeszcze w XIX wieku.

Osoby, które odwiedzą wrocławskie centrum podczas trwających ferii, na pewno nie będą się nudzić! Każdego dnia co godzinę animatorzy prowadzą pokazy nowych doświadczeń. Ponadto, czas najmłodszym umilają hydropolisowe maskotki – urocza Ośmiornica i charyzmatyczny Rekin, które od wejścia częstują słodkościami.

Hydropolis_2

Nowe eksperymenty w Hydropolis.
Specjalnie z okazji ferii, centrum przygotowało nowe efektowne eksperymenty i doświadczenia, które prezentowane są codziennie co godzinę. Zwiedzający dowiadują się czym jest piramida gęstości oraz dlaczego sypanie pokrytego lodem chodnika solą kuchenną to kiepski pomysł. – Udowodniamy też, że przy pomocy zwykłej nitki możemy wyciągnąć z pojemnika z wodą kostkę lodu – zachęcają organizatorzy.


Specjalna oferta dla grup zorganizowanych.
Centrum przygotowało także ciekawą propozycję dla grup. – Nauka to także zabawa, dlatego proponujemy zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, połączone z zajęciami w laboratoriach – zachęca Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. – Najlepiej uczymy się przez doświadczenia. Przekonujemy uczestników zajęć, że tak trudne dziedziny jak chemia i fizyka, mogą być niezwykle ciekawie wykorzystane w życiu codziennym przez każdego z nas – zapewniają przewodnicy Hydropolis.

Chcesz odwiedzić Hydropolis? Kup bilet przez internet
Ponieważ przepustowość obiektu jest ograniczona, organizatorzy zalecają w pierwszej kolejności sprawdzenie dostępności biletów w internecie. – Rekomendujemy zakup biletów przez stronę internetową www.bilety.hydropolis.pl . Tam na bieżąco widać, ile wolnych miejsc pozostało w puli na konkretne godziny – tłumaczy Rafał Zagrobelny. Organizatorzy wejść grupowych są natomiast proszeni do kontaktu telefonicznego pod numerem 71 34 09 515 lub mailowego: rezerwacje@hydropolis.pl

Artykuł sponsorowany.